Kompozit Tabela Hakkında

Kompozit tabelalar alüminyum kompozit panellerin kesilerek derz açma yöntemi ile oluşturup oyulması veya üzerine kutu harf monte edilerek yapılan tabela modelidir. Genel olarak kompozit tabela denildiğinde akla gelen ilk tabela modeli kompozitin oyularak içerisine yerleştirilen pleksilerin içeriden ledler ile aydınlatılıp kompozit tabela haline getirilmesidir. Diğer tabela modellerine göre kolay yapılamaktadır. Burada önemli olan şeçilecek kompozitin renk ve ölçüsüdür.

Kompozit Panel Modelleri ve Renkleri

Tabela için kullanılacak alüminyum malzemeler renk kartelasının bir çok farklı renk ve desende bulunmaktadır. En çok kullanılan renklerin başında cmyk oluşturan kırmızı, siyah, mavi ve sarı renkler yer almaktadır. Desenli kompozitler ise diğer renklere göre fiyatları biraz daha yüksek olmakla birlikte en çok tercih edilen kompozit modelleridir. Ahşap, Tahta, Gümüş, Sarı (Gold), Mermer desen gibi bir çok modeli bulunmaktadır.

Alüminyum Kompozit Tabela

Tabela hizmetlerinde en fazla kullanılan alüminyum kompozit tabela, kullanılan malzemesi nedeniyle işyerlerine yepyeni bir hava katabilen özel bir tabela cinsidir. Üretiminde kullanılan ileri teknoloji bu tabelaların da sağlam ve uzun ömürlü olmasını sağlaması da onların sıklıkla tercih edilmesini sağlar.